Zebra Perdeler İçin Fon Kanat Modelleri

Kalın perde kullanılarak yapılan bu model zebra perdelerin sade duruşunu bir nebze de olsa doldurmak içindir. Zebra perde modelleri içinde yer alan bir diğer çeşit de fon perdeleridir. İki parçadan oluşmakla birlikte tek tek olarak da kullanılan bu model evlerin farklı tarzlarda oluşturulmasına katkı sağlamaktadır. Kullanım temizlik konusunda da kullanıcısına sıkıntı oluşturmayan fon kanat perde basit tüller gibi makinede temizlenebilir. Hatta günümüz teknolojisiyle üzerinde kir barındırmayan kumaşlardan yapılan bir perde çeşididir. Hanımlara sağladığı bu kolaylık sebebiyle de bu zebra perde modelleri 2018 yılının en çok tercih edilen modeli olmuştur. Öyle ki hem alanda uyum sağlama düşüncesi koltuk üzerinde duran kırlent ile birlikte bir uyum yakalanıp ev dekorasyonuna bir yenilik daha katılmıştır.

Zebra perde modellerinden fon kanat kalın kumaştan yapıldığı için ısıyı dışarı vermeme konusunda da ev ekonomisine katkı sağlamaktadır. Tek renk olmakla beraber çiçekli desenlerde de seçenekleri bulunmaktadır. Renk renk koltuklara sahip daha çok gençlerin tercih ettiği bu model ev dekorasyonunda kendine önemli bir yer edinmiştir. Tek parça halinde kullanıldığında küçük bir mekanı büyütmüş renkleri ile de ortama ferahlık, tazelik sunmuştur. İki yanda duran fon kanat perde diğer perdelerden bir fark ile güneşin yoğun olduğu zamanlarda kalınlık özelliği kullanılarak güneşlik olarak da kullanılma imkanı sunmaktadır. İki yana çekilip bir mekanizmayla durdurulabildiği gibi açık bırakılarak salaş olarak da kullanılma kolaylığı sağlamaktadır. Genelde tek renk tercih eden kullanıcılar için birçok renk seçeneği mevcuttur.

Zebra perde modelleri içinde yer almasına rağmen sadece burada kullanılmamaktadır. Oturma odalarını da süsleyen perdeler her alanda şık olunabileceğini de bizlere kanıtlamıştır. Ayrıca çocuk odalarında da tek fon kanat perde olarak kullanılmaktadır. Tek oluşu da çocukların spor ve cıvıltılı dünyaların da bir yandan da asillik katmıştır. Her dönemde farklı modellerle gündemin en vazgeçilmez objesi olan perdeler bu sefer de taç zebra perde modelleri olarak çıkmıştır. Aslında fiyat olarak biraz maliyetlidir. Fakat evinde farklılık isteyenlerin kesinlikle vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Piyasaya sunulduğu andan itibaren enlerden olmayı başarabilmiş nadir perde modellerindendir.

Written by Onay Keleş

Kalabalığa karışmak için hiçbir özellik gerekmez Ama YALNIZ ve DİK durmak için Gerçekten çok şey gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir