WordPress’te Kesinlikle Kullanılması Gereken Eklentiler Nelerdir?

En büyük altyapı sağlayıcılar arasında bulunan ve gittikçe daha da gelişen wordpress için her gün yeni bir eklenti ortaya çıkmaktadır. Birçok türde eklentisi bulunan wordpress için yeni başlayanların yada halihazırda kullanıcıları olanlar için en büyük sorulardan birisi de acaba hangi eklentiler kesinlikle yüklenmelidir ve gereklidir? Sorusudur. Bu eklentiler sayesinde siteniz hız kazanır, güzelleşir ve kolay bir kullanıma sahip olur ve tabi ki en büyük artısı ise daha güvenli bir hal alır. Her yerde bulunduğu gibi bu yaralı eklentilerin yanısıra zararlı olan eklentilerde bulunmaktadır. Gelin bunlar nelerdir beraber bakalım.

 WordPress İçin En Gerekli Uygulamalar

 WP Fastest Cache

WordPress siteniz için cache eklentisi sitenizin önbelleklemesini yaparak %70 daha hızlı açılmasını sağlar. Worpress siteleri için en çok tercih edilen eklentiler arasında yer almaktadır. Önbellekleme; wordpress sitenizin en son halini skıştırıp kullanıcıya sunmaktır. Bu şekilde sitenizin boyutu küçülür ve açılış hızı artar.

 WordPress Jetpack

Jetpack eklentisi temanıza daha kolay bir şekilde yönetim hakkını sunar. Resimlerin optimize edilmesine ve sıkıştırılmasına yardımcı olur.Bunların yanı sıra mail ile paylaşımda bulunma ve yaptığınız paylaşımları sosyal medyalarda aynı anda paylamanıza yardım eder.

 All İn One Seo Pack

Seo yayın hayatına başlamış tüm siteler için temel gerekli olan şeylerden birisidir. Bu eklenti sayesinde google, yandex, bing, yahoo ve benzeri arama motorlarına seo’ya uygun bir şekilde görünümünüz sağlanır ve seo ayarlarınızı daha basit bir şekilde yapmanıza olanak sağlar. Sitemap.xml dosyasını oluşturur ve webmaster tools için aktif hale getirebilirsiniz.

 Smush İmage Compression and Optimization

Bu eklenti sayesinde wordpress tabanlı sitenizde bulunan tüm resimler optimize edilir ve sitenizin daha hızlı yüklenmesi sağlanır. Resim kalitelerinde kesinlikle bozulma olmaz. Sadece resmin bulunduğu yere göre optimizesini ve boyutlandırmasını sağlar.

 İthemes Security

Siteler için en gerekli olan durumlardan biriside sitenizin güvenliğidir. Bu eklenti sayesinde sitenizin güvenlik duvarı kurulur. Ayrıca bu uygulama yöneticilerin dosyalara erişimini kısıtlayıp zararlı girişleri engeller. Gelen saldırıları engelleyip sunucunuzun zorlanmasına sebep olmaz.

 

“WordPress’te Kesinlikle Kullanılması Gereken Eklentiler Nelerdir?” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir