WordPress SMTP Mail Kurulumu, Mail Ayarları ve Kullanımı

WordPress Mail SMTP nasıl kurulur? WordPress Mail SMTP ayarları nasıl yapılır? WordPress Mail SMTP kullanımı nasıl olur? Buddypress eklentisi mail gönderme sorunu nasıl çözülür?

WordPress alt yapısını kullanan site sahiplerini için yardımcı eklentilerden biri olan “WP Mail SMTP” eklentisini kurulumundan, ayarlarından ve kullanımında bahsedeceğiz. Mail gönderme sıkıntısı yaşayanlar içinde yaşadığınız sorunları çözecek bir eklentidir. Hatta Buddypress ile gönderemediğiniz mailleri bu eklenti ile kolayca gönderebilirsiniz.

Soru ve sorularınızı yorum olarak yazabilirsiniz!

WordPress SMTP Mail Kurulumu Nasıl Yapılır?

WordPress de eklenti kurulumları çok kolaydır. Bir iki tık ile yapabilirsiniz. Eklentiler » Yeni Ekle kısmındaki “Arama” kısmına WordPress SMTP Mail yazın ve aratın! Aşağıdaki resim gibi bir seçenek çıkacaktır ortaya! Geliştirici » Callum Macdonald olması gerekiyor. Dikkat Edin!

wp-mail-smtp

Şimdi Kur kısmını tıkladığınızda otomatik olarak eklentiyi wordpress kurulu sitenize kuracaktır.

WordPress SMTP MAİL ayarları nasıl yapılır?

Öncelik başlagıç menüsündeki Ayarlar kısmında EMAİL ayarlarına geliyoruz. Bu ayarlar SMTP MAİL ekletisinin ayarlarıdır. Ayarlar kısmında “Advanced E-mail Options, SMTP Options ve Send a Test Email” adlarında 3 tane başlık bulunmaktadır.

“Advanced E-mail Options” başlık adındaki “From Mail” kısmına, göndereceğiniz mailleri hangi posta göndereceksiniz onu yazınız. Ben info@onaykeles.com adlı mail adresimi kullanacağımız. “From Name” kısmına ise sitenizin adını yazıyorsunuz.

wp-mail-smtp-ayarlar-1

“SMTP Options” başlık adındaki kısmında ise hostinginize bağlı mail adresinizi ve SMTP Port numarasını yazmanız gerekmektedir. Host hizmeti aldığınız şirketten gelen bilgiler içerisinden vardır. Eğer yoksa host hizmeti satın aldığınız şirketten isteyebilirsiniz. Eğer kendi siteniz dışında başka mail platformlarını kullanacaksanız, Yandex Mail ve Gmail gibi o zaman en aşadağı verdiğimiz bilgileri yazabilirsiniz.

Diğer seçeneklerin yani “Encryption” ve “Authentication” adlı kısımlar resimdeki gibi kalsın! Username ve Password kısmına ise CPANEL kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazmanız gerekmektedir. Gmail, Yandex gibi mail platformları için Gmail ve Yandex kullanıcı adı ve şifresinizi yazmanız gerekmektedir.

Tüm bu ayarları kayıt ettikten sonra “Değişiklikleri Kaydet” kısmına tıklayınız! Çalıştığını kontrol etmek aşağı başka bir mail adresinizi yazarak  test edebilirsiniz!

wp-mail-smtp-ayarlar-3

 

Written by Onay Keleş

Kalabalığa karışmak için hiçbir özellik gerekmez Ama YALNIZ ve DİK durmak için Gerçekten çok şey gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir