Ana sayfa Wordpress WordPress HTTP Yazıya Resim Yükleme Hatası

WordPress HTTP Yazıya Resim Yükleme Hatası

147
0

Kişisel bloglar olan wordpress sitelerine yazı ekleme sırasında da flash yükleyici de http hatası alınabilir. Bu sorun sık karşılaşılan bir problemdir. İlk çözüm yolu olarak wp-content klasörüne girip yeni bir uploads klasörü oluşturulmalıdır. WordPress fotoğraf galerisi oluşturma işlemleri kolaylıkla yapılmaktadır. İlk önce var olan uploads dosyasının ismi değiştirilip daha sonra da yeni bir uploads isminde klasör oluşturulmalıdır.

 

WordPress Güvenlik Ayarları

 

CHMOD/yazma izinleri de 777 olarak ayarlanmalıdır. İsmi değiştirilen klasör içindeki dosyalar yeni oluşturulan uploads klasörü içine atılmalıdır. Bu şekilde verileri kaybetmeden sorun kısa sürede çözülmüş olacaktır. İkinci yöntemde ise .htaccess dosyasına doğru kodlar eklenmelidir. WordPress menüye yazı ekleme işlemleri de kısa yoldan oldukça kolay şekilde gerçekleşmektedir. Security güvenlik ayarların da secfilterscanpost dosyaları off olarak ayarlanmalıdır. Güvenlik ayarları çözüldükten sonra işlemler de kısa sürede tamamlanacaktır.

 

Sorunun Çözümü

 

WordPress de yüklenilen temalar yönetici paneli üzerinden düzenlenebilmektedir. Bu durum kolaylıkları da beraberinde getirmektedir. Dosyaları düzenlemek için öncelikle izinleri ayarlamak gerekmektedir. Bu sorun genellikle wordpress’i ilk kullanan kullanıcılarda görünmektedir. CHMOD ayarlarından yazma izinlerine 777 verilerek sorun kısa sürede çözülmektedir. WordPress anasayfa resim ekleme işlemleri ve sayfaya birden fazla yazı ekleme işlemi de kısa sürede küçük değişiklikler ile çözülebilir. Limitleri biraz daha artırarak bu soruna etkili şekilde çözüm bulabiliyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here