WordPress Dosya Komutlarını Değiştirmek

Bir web sitesi ile uğraşanların en büyük sorunlarından biri yedekleme yapmamaları ve kendi bilgisayarlarında arşivleme yapmamalarıdır. Sunucu üzerinde barındırılan web sitelerinin günlük ya da haftalık olarak yedeklerinin elinizde bulunması gerekmektedir. Hata bulunmasa bile sistem geri yüklenerek bu sorundan kurtulmak mümkün olacaktır. WordPress site açılmıyor sorunu da sık sık karşımıza çıkmakta. En sık karşımıza çıkan wordpress hatalarından biri htaccess dosyası üzerine yazılmış olan komutları araştırırken bunu yanlışlıkla değiştirmekten kaynaklanmaktadır.

Veritabanı Arızaları

Ayarlar sekmesinde kalıcı bağlantılar kısmına girip link seçeneğini değiştiririz. Uzantılar ve tarih değiştirilip .html uzantı seçilebilir veya yazı adı şeklinde uzantı seçilebilir. Bu komutlar sonucunda .htaccess dosyasının içine otomatik şekilde link sisteminizle ilgili bir kod yazılır. Bu kodların silinmesi durumunda yazı sayfalarına tıklandığında sayfalar açılmayacak ve kırık linkler haline dönüş sonucu iç hatalar alınmaktadır. WordPress tema yükleme sorunu da veritabanına bağlıdır. Veritabanı arızaları sebebiyle de çok fazla sorun yaşanmaktadır.

 

FTP Dosya Sorunları

WordPress üzerine kurulu olan online ziyaretçi sayaçları gibi anlık sayımlar yapıp bu durumu veri tabanına yazan eklentiler de süreç sonunda veri tabanını şişirmektedir. Ftp’ye girip son kurulan eklenti kaldırılarak site çalışır duruma gelmektedir. WordPress hataları arasında dosya sorunları başta gelmektedir. Ayarlar sekmesinden kalıcı bağlantılara girerek aynı link protokolü seçilip kaydet butonuna basılarak kodun otomatik şekilde oluşması sağlanmalıdır.

Written by Onay Keleş

Kalabalığa karışmak için hiçbir özellik gerekmez Ama YALNIZ ve DİK durmak için Gerçekten çok şey gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir