WordPress Beyaz Ekran Hatası

Ortam kütüphanesi wordpress sayfalarının vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Kütüphane açılmaması ve bulunan dosyaların görünmemesi hata oluşmasına neden olmaktadır. Eklentilerin kontrol edilmesi gerekir. Beyaz ekran resmi karşımıza sık sık çıkmaktadır. Cache eklentileri bu sorunun asıl sebebi olabilir. Plugins yaptıktan sonra eklentileri sırasıyla pasif hale getirip bu sorunun nereden kaynaklandığı anlaşılabilir.

 

Server Limitleri

 

Dosyalarda değişiklik yapıldıysa sorun bu durumdan da kaynaklı olabilir. Wp-admin, wp-includes gibi dosyaların orjinali yüklenebilir. Güncellemeler panelinden wordpress yeniden indirilebilir. Wp-config dosyası yeniden indirilerek utf-8-boomsuz-utf-8 ya da ANSI olarak kaydedip yeniden yüklenebilir. Site beyaz sayfa sorunu da wordpress de karşımıza çıkan problemlerden biridir. Kod ekleyip server limitleri yükseltilerek karşımıza çıkar. Wp-includes dosyası içinde bulunan pluggable.php dosyasının başına kod eklenerek sorun giderilebilir.

 

Hosting Alanlarından Kaynaklanan Sorunlar

 

Paylaşımlı hosting planlarında en çok görünen hizmet sağlayıcısının ayarladığı düşük bellek limiti olarak bilinir. Bellek limiti kontrol edilmelidir. Eklentiler ve scriptleri çalıştırmak için ayrılan PHP bellek limiti kontrol edilmelidir. Kimlik bilgileri ile FTP sunucusuna bağlandıktan sonra ilk olarak wordpress dosyasının kurulu olduğu httpdocs klasörü bulunmalıdır. Php beyaz sayfa hatası da siteler aracılığı ile karşımıza çıkar. WordPress admin beyaz sayfa sorunu karşımıza çıkan problemlerden biridir. Bu klasör içindeki wp-config.php dosyası bulunduktan sonra sağ tıklanarak view-edit seçeneği tıklanmalıdır. Gelen ekrandan metin editörü seçilmelidir.

Written by Onay Keleş

Kalabalığa karışmak için hiçbir özellik gerekmez Ama YALNIZ ve DİK durmak için Gerçekten çok şey gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir