Ana sayfa İnternet Webmaster Tools Site Kaydı Sorunu

Webmaster Tools Site Kaydı Sorunu

92
0

Google Webmaster Tools adıyla bilinen Google Webmaster araçlarına kayıt yapabilmek için öncelikle Google hesabına sahip olunması gerekir. Google hesabı bulunmayan kendilerine yeni bir hesap oluşturmalıdır. Web master araçları da oldukça çeşitlidir. Hesabı zaten mevcut olan kişiler ise webmaster tolls adresinden adresinden siteye giriş yapmalıdır. Kayıt olunurken kullanılan mail adresi ve şifre ile siteye giriş yapılmaktadır.

Kayıt Olma İşlemleri

 Sitenin sağ sekmelerinde bulunan turuncu renkli site ekle butonuna tıklayarak web site eklenmektedir. Dikkat edilmesi gereken nokta ise siteyi www ibaresi ile kullananların www ile site adını girmesi gerekmektedir. Site www ibaresi ile kullanılmıyorsa siteadresi.com olarak girilmelidir. Site adresini girdikten sonra ise Google girilen adresin kullanıcıya ait olduğu takdirde doğrulanmasını istemektedir. Arama motorlarına site ekleme seçeneği karşınıza çıkmaktadır.  Web site Google web yöneticisi araçlarına kayıt olması gerekmektedir.

Onaylama İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web site onaylama işleminde ise sitenin sahibinin kim olduğunun anlaşılması için doğrulamak gerekmektedir. HTML dosyası, meta tag, txt dosyası, DNS aracılığı ve Whois aracılığı ile doğrulama işlemi yapılmalıdır. Webmaster’a kayıt olduktan sonra robots.txt dosyasını analiz etmek gerekmektedir. Webmaster sitesi onaylama işlemleri kısa sürmektedir. HTML dosyası eklenirken adı ve içeriği site olan HTML dosyası oluşturulmalıdır. Uğraşılmadan dosya bilgisayara indirilerek FTP’nin ana dizine yüklenmesi en iyidir. HTML dosyası sitenin kök dizinine yüklenmelidir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here