Ana sayfa Sanat Ünlü yazarların tuhaf takıntıları ve özellikleri

Ünlü yazarların tuhaf takıntıları ve özellikleri

108
0
A composition of writer portraits, drawn with brush and ink and colorized on the computer

Dünya çapında herkesin tanıdığı yazarların tuhaf takıntıları ve özellikleri.

Hepimiz takıntıları vardır. Bu takıntılarımız bize olumsuz gibi görünse de olumlu etkileri de mevcuttur. Belki de bu olumlu etkilerle dünya çapında üne kavuşan büyük yazarlar dönüşen insanların takıntılarını ve tuhaf özelliklerini sizlere listeledik!

#1 Kahve Çekirdeği Seven Balzac

Günde neredeyse 50 fincan kahve içtiği söylenen ünlü yazar Balzac, kahve yapacak kimsesi olmadığında kahve çekirdeklerini çiğnerdi.

#2 Elma Kokulu Sözcükler

Friedrich Schiller, döneminin en önemli şairlerinden biridir. Şiirlerini yazdığı zaman masasında çürük elma yer alırmış! Soranlara ise elmanın kokusunda onu başka diyarlara götürdüğü söylermiş!

#3 Okumanın ……. Çıkarmak

İngiliz şair Percy Bysshe Shelley’in okuma tutkusu nadir cinsten gerçekten. Günde 16 saat ayakta durarak kitap okuduğu olurmuş Shelley’in.

#4 Kulübeci Shaw!

Bernard Shaw, evinin bahçesine yaptırdığı bir kulübede yazmış tüm eserlerini.

#5 Imamanuel Kalk!

Immanuel Kant, sabahları yataktan kalkabilmek için bir yardımcıya ihtiyaç duyuyordu, çünkü battaniyelere adamakıllı sarınmadan uyuyamıyordu.

#6 Charles Zoo

Charles Dickens’ın iki kuzgunu, iki St. Bernard’ı, iki Newfoundland’ı, bir spanyeli, bir mastiff’i, bir Pomeranian’ı, bir kedisi, bir kanaryası ve bir de midillisi vardı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here