Telefon Hafızası Temizleme Yöntemleri

Akıllı telefonların depolama alanı dolması sorununu küçük ama etkili yöntemlerle aşmak mümkündür. Akıllı telefonların depolama kapasiteleri artmıştır. Yetersiz depolama alanı kullanıcılar için sorun olmaya devam etmektedir. Telefon hafızası temizleme programı sayesinde işlemler gerçekleşebilir. Hafızalar beklenmedik anda dolunca müzik listesi oluşturmak, fotoğraf çekmek gibi işlemler sorun haline gelmektedir. Sık gezen kişilerin telefon harita hafızası da giderek dolmaktadır.

 

Uygulamaların Hafıza Kullanımına Etkisi

 

Sorun çözüm aşamasında otomatik olarak çevrimdışı ön bellek tutan haritalar uygulaması kullanılmasa bile maps ve diğerlerinin de kaldırılması gerekir. Ana menüden çevrimdışı bölgeler kısmına girilmelidir. İstenilen bölgeye dokunup ardından silmek gerekir. Telefon hafızası boş ama dolu diyorsa hafızası temizlenmelidir. Samsung cihazlarda da bu sorun karşımıza çıkabilmektedir. Aynı sorunların tekrar etmesi istenmiyorsa çevrimdışı bölgeler 30 gün sonra kendilerini otomatik olarak silmesini aynı menüden ayarlamak da mümkün olmaktadır.

 

Format Atmadan Telefon Temizliği

 

Kullanılan uygulamaların ayarlar kısmı incelenerek neler olduğu görülmelidir. Cihaza komple format atılması da yapılabilecek işlemler arasında yer almaktadır. Tarayıcı ön belleği temizliği yapmak da alınabilecek önlemler arasında yer almaktadır. Telefon hafızası temizleme android cihazlarda uygun programlarla kısa sürede gerçekleşebilir. Telefon hafızası dolu gösterme problemi de bu sayede gerçekleşebilir. İnternet seçenekleri, genel sekmesinden göz atma geçmişi ve alt kısımda sil seçenekleri sırayla tıklanmalı ve temizleme işlemine başlanmalıdır.

Written by Onay Keleş

Kalabalığa karışmak için hiçbir özellik gerekmez Ama YALNIZ ve DİK durmak için Gerçekten çok şey gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir