Sosyal medya’nın gölgesinde gelişen sektör; Kişisel Blog

Dünya nüfusunun hemen hemen neredeyse tamamı internet kullanmaya başladığı dönemleri yaşıyoruz. Hatta belki de yüzde yüzlük rakamlar olmasa da dünyanın %99 ‘unun interneti kullandığını göreceğiz. Günümüzde insanlar genelinin aktif olarak kullandığı internette hemen hemen tüm yenilikleri görebilmekteyiz. Kişisel günlükler yani blog sitelerini bu yeniliklere örnek olarak gösterebiliriz.  Hem genel hem de kişisel blog siteleri çok uzun zamandır internetin bir bölümü olarak aktif kullanılıyor. Sosyal medya sitelerinin yani facebook, twitter gibi kişisel blog kategorisine girdiğini düşündüğüm büyük sitelerin gölgesi altına yaşamına devam ediyor. İnsanlar sosyal medya sitelerini hem çevresine hem de diğer kitlelere ulaşma açısında daha verimli kullanılıyor. Blog siteleri ise avantajları sağlamak yerine kendi kitlenizi oluşturmak açısında bir dezavantajlı konumdadır.

Bu önemli dezavantajın gölgesi altında büyüyen ve aktif olarak kullanılan bloglar bulunmaktadır. Ancak bu blog sitelerinin ayakta durmalarına ise özgünlüğü ve sağlam bir temele dayanmasındadır. Yeni internet günlüklerinin bir çoğunu yarıda bırakılmış ve kapatılmış bir proje olarak görüyoruz.

 

Kişisel blog Nedir?

Kişisel blog siteleri nedir? Diye soracak olanlar şöyle söyleyebilirim ki sanal alemdeki günlüğünüzdür. Bu günlükte ister neler yaşadığınız anlatırsınız. İsterseniz de neler yaşayacağınızı ve ya dünya da neler yaşadığını anlatırsınız. Kişisel blog sitesi nasıl kurulur sorunu cevabını isteyenler için ve ya kişisel blog tanımını daha iyi anlamak isteyenler için bu yazı de yardımcı olacaktır.

Sizlere takip ettiğim örnek bir blog sitesinden de söz etmek isterim. Öteki Adam. Teknoloji, internet, kültür ve sanat konularında içerik üreten bir blogger. Hem kendi hazırladığı içerikleri paylaşıyor. Hem de dünyadan detaylar aktarıyor. Takip etmenizi tavsiye ederim.

Written by Onay Keleş

Kalabalığa karışmak için hiçbir özellik gerekmez Ama YALNIZ ve DİK durmak için Gerçekten çok şey gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir