in

Sinema tarihinin en korkunç 10 Karakteri

Korku filmi tutkunları için filmin konusu kadar oluşturulan karakterlerde filmin etkisini arttırıyor. İşte bu unutulmayan karakterlerden bazıları;

Sinema tarihinin en korkunç 10 Karakteri

1-) Freddy-Elm Sokağı kâbusu; Freddy sanırım çoğumuzun çocukluk korkusuydu. Filmde Freddy adlı karakter çocukluğunda aile ve okulunda sorunlar yaşar ve insanlara ve hayvanlara eziyet edip öldürmeye başlamıştır. Filmde uzun tırnakları, şapkası ve ürkütücü suratıyla dikkat çekmiştir.

2-) Korku Kapanı-Film bir ıssız adada geçmektedir. Adada genetiği bozulmuş olan ucubeler hem görüntü hem de çıkardıkları sesler ile ürperticidir. Filmden sonra en güzel manzaralı ormanda bile bir yerlerden ucube çıkacak diye düşünebilirsiniz.

3-)Testere-Hayatın ve yaşamın değerini bilmeyen insanları korkunç oyunlar kurarak kendilerini öldürmelerini sağlayan karakter hem görüntü hem de zekasıyla yeterince korkunç.

4-) Çığlık-Film boyunca maske ile dolaşan hayalet tiplemesi yine taktığı maske ile belirsizlik hissettirip izleyenleri gizem dolu bir korkuya sürüklemiştir.

5-) Karabasan-Filmin ismine de konu olan bu karakter gerçek hayatla da bağdaştırılır. Görüntüsü belli belirsiz karanlık şekildedir fakat insanların özellikle karanlık ve uyku halindeki korkuların yüzeye çıkmasını sağlamıştır.

6-) Chuky-Bir seri katilin öldükten sonra bir oyuncak bebekte ruhunun tekrar geri dönmesini konu alan filmde oluşturulan karakter her ne kadar oyuncak bir bebek olsa bile yaptığı cinayetler ve bebeğin aldığı görüntü ile izleyenlerin oyuncaklara karşı tepkisini değiştirebilir.

7-) Samara– siyah uzun saçları, renksiz yüzü ve akıl almaz hareketleri ile izleyenleri korku içine sürükler. Bulunduğu kuyunun etkisiyle daha da karanlık görünen sureti izleyenlere kadın karakterlerinin ne kadar korkunç olacağını göstermiştir

😎 Micheal Myers-Cadılar Bayramı; sürekli beyaz bir maske ile dolaşan seri katil küçük yaşından beri cinayet işler. Kişi nereye kaçarsa kaçsın er geç bulur ve öldürür.

9-) Leatherface-Texas katliamı; yüzünün derisi yüzülmüş gibi bir görüntüye sahip olan bu karakter acımasızca insanları öldürmektedir. Filmde çoğunlukla maske taksa bile korkutucu görüntüsünü yine de kaldıramamıştır.

10-) 30 gün gece– Film soğuk ve 30 gün boyunca güneş görmeyecek bir kasabada geçer. Filme konu olan vampirler avlanmak için bu kasabaya iner. Vampirler iri gözlü, uzun ve biçimsiz dişleri aynı zamanda ürpertici bir gülümseme haliyle oluşturulmuştur. Çok hızlı hareket edip aynı zamanda dalga geçermiş gibi kişilere eziyet ederek öldürmeye devam ederler. Bir an vampirlerin varlığına inanabilirsiniz.

Written by Onay Keleş

Kalabalığa karışmak için hiçbir özellik gerekmez Ama YALNIZ ve DİK durmak için Gerçekten çok şey gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir