Play Store Yüklenmeme Hatası

Android işletim sistemine sahip olan cep telefonlarında karşımıza çıkan sorunlar arasında olan Play Store uygulamaları indirmiyor hatası da yer almaktadır. Oyun indirmeden, program kurmaya, müzik indirmeye kadar çok çeşitli alanlarda sorun yaşanmaktadır. Playe store’dan indirme yapamıyorum diyenlere sorunun kaynağının güncellemelerle ilgili olduğunu söyleyebiliriz. Bu durumun çözümleri arasında hata iletilerini takip ederek doğru adımları uygulamak yer almaktadır.

 

Sorun Çeşitleri ve Hata Kodları

 

Bağlantı yok, sunucudan bilgi alınırken hata oluştu yazıp hata kodunu vermesi gibi sorunlar da karşımıza sık sık çıkmaktadır. Google play indirme bekleniyor sorunu da yüklenmeme hatalarından biridir. AppName bir hata nedeniyle indirilemedi gibi cümlelerin ardından kodlar vermesi, bağlantı zaman aşımına uğradı demesi de karşımıza en sık çıkan sorunlar arasında yer almaktadır. Hata kodları bilinerek sorunun neden kaynaklandığı da anlaşılabilir.

 

Bağlantı Sorunları

 

Mobil veri bağlantısı ya da internet bağlantısı olduğundan emin olunması isteniliyorsa bağlantı ayarları kontrol edilmelidir. Tüm bu işlemlerin ardından cep telefonları kapatılıp yeniden açılarak başlatılmalıdır. Google play indiriliyor hatasında yüklenme problemleri neden olmaktadır. İndiriliyor gibi görünen programlar ve uygulamalar indirilememektedir. Sorunun çözümü için güncellemeler yapılması ya da uygulamanın kaldırılıp tekrar yüklenmesi gerekmektedir. Play store hata kodları incelenerek hangi sorunun telefonunuzda meydana geldiğini öğrenmelisiniz. Cihaz yeniden başlatıldığında sorun devam ediyorsa kaldırılıp yeniden kurulması sağlanmaya çalışılmalıdır.

Written by Onay Keleş

Kalabalığa karışmak için hiçbir özellik gerekmez Ama YALNIZ ve DİK durmak için Gerçekten çok şey gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir