Mutfaklarınız İçin Dayanıklı ve Şık Çay Tabakları

Kültürümüzde oldukça önemli bir yeri bulunan çayın, servis şekli de son derece büyük bir önem taşımaktadır. Çay servisinde kullanılan bardaklar, çay tabakları, çay kaşıkları ve şekerlik gibi ürünlerin, kaliteli ve şık görünümlü olmasına özen gösterilmektedir. Dayanıklı çay tabağı tercihi kadar, şık tasarlanmış ürünlerin de seçim belirlemede önemli bir kriter olduğu görülmektedir.

Klasik Çay Tabağı

Çay Tabağı Tercihinde Dikkat Edilen Özellikler

Çay zevkini tam anlamıyla yaşayabilmek için; serviste kullanılacak tüm ürünlerin birbiriyle uyumlu olması, şık ve göze hoş gelecek özellikler taşıması ve dayanıklı olması gerekmektedir. Çay tabağı modelleri arasında tercih yapacakken, bu ürünlerin çay bardağı ve diğer ürünlerle uyumlu olmasına dikkat etmek gerekmektedir.

Klasik Çay Tabağı- Kırmızı

Dayanıklı Çay Tabağının Önemi

Çay bardağı, çay tabağı ve çay kaşığı gibi temel mutfak ekipmanlarında, dayanıklılık son derece büyük bir önem taşımaktadır. Kullanım sıklığı en yoğun olan mutfak ürünlerinden biri olan çay servis ekipmanları, kolay kolay kırılmayan ürünlerden tercih edilerek hem takımın bozulmaması sağlanır, hem de en ekonomisine ciddi oranda katkı sağlanabilmektedir.

Klasik Çay Tabağı- Mavi

Şık Çay Tabağının Önemi

Çay servis ürünleri tercih edilirken dayanıklılık kadar, şık tasarımın önemi de azımsanmayacak orandadır. Çay tabağı çeşitleri arasında tercih yapılacakken; bu kriterler doğrultusunda seçimin yapılması gerekmektedir. Şık tasarım ve kullanılacak diğer mutfak malzemelerine uyum sağlanması, çay tabağı tercihinde dikkat edilmesi gereken en önemli özelliklerin başında gelmektedir.

Kaynak : Mutfaktaucuzlukf.com

Written by Onay Keleş

Kalabalığa karışmak için hiçbir özellik gerekmez Ama YALNIZ ve DİK durmak için Gerçekten çok şey gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir