Melamin ve Plastik Sektöründeki Çatı Dernek – EVSİD

Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği olan EVSİD; melamin ve plastik sektöründe de çatı dernek vazifesi görmektedir. Mutfak eşyaları üreticileri tarafından kurulan dernekte; üye sayısı her geçen gün artarak, geniş bir üretici gurubuna hitap etmektedir. Derneğin katılımcılarının özverili çalışmaları sayesinde, sektördeki üreticilerin yurtdışı üreticilerle rekabetinin desteklenmesi sağlanmaktadır.

EVSİD’in Faaliyet Alanları

Ülkemizde faaliyet gösteren mutfak eşyası üreticilerinin haklarını korumak, yurtdışı kuruluşlarla rekabette destek olunması gibi amaçlarla kurulan dernek, üye sayısı ile sektörde en önemli çatı derneklerden biri olmaktadır. Her türlü mutfak eşyası üretenler ile bu sektörde faaliyet gösteren üreticilerin bir araya gelerek oluşturduğu EVSİD çatı derneğinde, üreticilerin ve ihracatçıların sorunlarını çözme, sosyal dayanışma ve proje geliştirme gibi konularda hizmet verilmektedir.

EVSİD’in Üreticilere Sağladığı Faydalar

Ülkemizde yerleşik olan mutfak ürünleri üreticileri ve ihracatçılarının yasal haklarını savunan, sosyal yardımlaşma ve dayanışma amacıyla kurulmuş olan EVSİD, mutfak eşyası üreticileri ve ihracatçıları arasında bilgi ve deneyim paylaşımı, ürün geliştirme ve ithal ürünlerle rekabet edebilme konularında üyelerine destek vermektedir.

Melamin ve Plastik Mutfak Gereçleri Üreticilerinin Temel Sorunları

Mutfak eşyalarının büyük bir bölümünde kullanılan ham maddelerin başında; melamin ve plastik bulunmaktadır. Bu maddelerden üretilen mutfak eşyaları, dayanıklı ve uzun ömürlü ürünler olmaktadır. Ayrıca kolay temizlenebilir ve pratik ürünler olarak hem evlerde hem de sanayi mutfaklarında sıklıkla kullanılmaktadır. Bu ürünlerin kalitesiz olarak yurt dışından ithalatında yaşanabilecek sorunların ve bu ürünlerle rekabetin güçlendirilmesinde EVSİD’in büyük faydası görülmektedir.

Kaynak : Evsid.org

Written by Onay Keleş

Kalabalığa karışmak için hiçbir özellik gerekmez Ama YALNIZ ve DİK durmak için Gerçekten çok şey gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir