"Enter"a basıp içeriğe geçin

Mali Mühür başvurusu nasıl yapılır ?

Mali MeDönüşüm kapsamında eFatura ve eDefter başvurularını yapmak için gerekli olan MALİ MÜHÜR’ün başvurusu nasıl yapılır, ortalama geliş süresi nedir gibi sorulara cevap vereceğiz.

Bildiğiniz eFatura, eDefter ve Özel Entegratör kullanacak kişilerin ve şirketlerin başvurular için şirketin kimliği niteliği taşıyan imzalama aracı Mali Mühür zorunluğu vardır. Mali mühür başvurusunu sizler kısa ve net cümleler ile anlatacağım. Uzun uzun yazmak yerine sorunun çözümüne direk kavuşturcağım.

Mali mühür başvurusu için https://kamusm.bilgem.tubitak.gov.tr adresine girmeniz gerekmektedir.

Anasayfa da yer alana BAŞVURU sekmesinde Mali Mühür Elektronik Sertifika Başvuru Formu kısmını tıklayınız.

KARŞINIZA ÇIKACAK EKRAN BÖYLEDİR.

Gelen ekranda MALİ MÜHÜR başvurusunu yaptığınız şirket türüne göre şirket ve şirketin imza yetkilisi kişinin bilgilerini yazınız. Giriş tıklayarak devam ediniz.

Karşınıza çıkacak yukardaki ekranda yer alan bilgilerinizi giriniz. Dikkat edilmesi gerekler AKILLI KART OKUYUCUSUNU olarak seçiniz sertifika tipini ve GÜVENLİK SÖZCÜĞÜNÜ not ediniz. MALİ MÜHÜR geldikten sonra şifre almanız için gerekli olacaktır.

Cep telefonu operatör doğru yazınız. Şifre gelmeyebilir başvuru esnasında. Tüm bilgileri girdikten sonra Aydınlatma kutucuğunu tıklayın ve ONAYLA tuşunuza bazınız. Girdiğimiz cep telefonuna şifre gelecek ve sonra ödeme yapabilirsiniz. Başvurunuz alınmıştır.

Ortalama 2 iş günü içinde kargoya veriliyor. 2 Hafta içinde Şirket adresine teslim ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir