Ana sayfa Sanat Mağaradan Yeni Çıkanlara: Mad Men

Mağaradan Yeni Çıkanlara: Mad Men

498
1
mad men
mad men

Mad Men, Tam yedi sezon boyunca Amerikan televizyonlarında yayınlanmış ve Dünya’nın dört bir yanında bu süre içerisinde oldukça geniş bir hayran kitlesi edinmiş 2007 – 2015 yılları arasında fırtına gibi esmiş bir Amerikan dizisidir. Lionsgate Television adlı firmanın yapımcılığını üstlendiği dizi Emmy ve Altın Küre’de birçok ödül kazanmıştır. 92 bölüm olarak seyirci karşısına çıkan dizi AMC kanalı tarafından yayınlanmıştır. Bölüm başı 47 dakikalık ortalama süreye sahip olan dizinin başrol oyuncusu ise Jon Hamm’dir. Bir bölümü yaklaşık olarak 2,4 milyon dolara mal olan dizinin dünya genelinde ün elde etmesiyle yapımcısının kolay bir şekilde kar elde etmesini sağlamıştır. 13’er bölümden oluşan ilk 6 sezonu 7’şer bölümden oluşan 2 parçalık final sezonu 14 bölüm ile takip etmiştir.

Mad Men
Mad Men

Mad Men Dizisi Konusu

Mad Men dizisi konusuyla oldukça dikkat çeken bir başyapıt haline gelmiş ve bir bakıma dönem dizi olarak kabul edilmiştir. Sona ermiş olan diziyi tekrar izlemek isterseniz veya henüz izlemediyseniz sizin için 1960’ların Amerika’sını anlatan oldukça harika bir dizi olmuş. New York’ta yer alan bir reklam şirketinin içerisinde yaşanan bir takım olayları kurgusal bir dille eşsiz bir şekilde izleyiciye aktarmış olan dizinin ana karakteri; aynı zamanda şirketin üst düzey yöneticisi olan Don Draper’dır. Drapher’in hayatını ve çevresindeki insanların hayatını konunun merkezine alan 1960’lar Amerika’sını günümüze kadar yaşanan sosyal olaylara da ayna tutmaktadır. Sterling Cooper adlı Madison Avenue’da Newe York şehrinde yer alan şirketteki hikâye 1960’ın Mart ayında başlamakta ve 1970 Kasım ayında yaşanan olaylar ile seyircisine veda etmektedir.

Mad Men Dizisi Karakterleri / Oyuncuları

Don Draper (Jon Hamm), Peggy Olson (Elisabeth Moss), Pete Campbell (Vincent Kartheiser), Betty Draper (January Jones), Joan Harris (Christina Hendricks), Roger Sterling (John Slattery), Rich Sommer, Aaron Staton, Kiernan Shipka, Robert Morse, Bryan Batt, Jessica Pare

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here