Ana sayfa Sanat Leon: Sevginin Gücü

Leon: Sevginin Gücü

720
0
leon the professional
leon the professional

LSuç ve dramın mükemmel uyumu ile ortaya çıkan Leon: Sevginin Gücü, farklı senaryosu sayesinde izleyenleri kendisine hayran bırakmıştır.

1994’te vizyona giren film, 8.6 IMDb puanı alarak ne kadar kaliteli bir yapıt olduğunu göstermiştir. Başrollerde ise Natalie Portman (Mathilda), Jean Reno (Leon) seyirci karşısına çıkmıştır 

Leon: Sevginin Gücü Konusu

 Mathilda üvey ailesi ile yaşamaktan ne kadar nefret etse de küçük kardeşi için buna katlanmaktadır. Üvey babası yolsuzluk yapan bir polisin uyuşturucu işlerine bakmaktadır. Leon ise aynı apartmanda yaşayan kiralık bir tetikçidir. Mathilda alışverişe gittiği sırdan bir gün, evinde kötü insanlar olduğunu görüp Leon’un dairesine yönelmiştir. İkilinin hikayesi de işte böyle başlamıştır. Polis Stansfield küçük kardeşine kadar evdeki herkesi canice katletmiştir. Mathilda intikam almaya kararlıdır. Bunun için Leon’dan yardım istemiştir. En başta Leon Mathilda’yı istemese de sonraları ona alışmış, silah kullanmayı bile öğretmiştir. Küçük kız, kardeşinin intikamını almak için kendi kafasına göre hareket ederek hem kendisini hem de Leon’u büyük bir tehlikeye atmıştır. Filmi izleyen çoğu kişi Mathilda’nın Leon’a gerçekten aşık olduğunu düşünse de aslında Mathilda ailesinde bulamadığı sevgiyi, korumayı ve sahiplenmeyi Leon’da bulmuştur. Bundandır ki ‘’Aşk’’ olarak nitelendirdiği şey gerçek aşk değil, bir çocuğun sevgiye verdiği isimdir. 

Leon Sevginin Gücü

Film Hakkında Bazı Detaylar

Natalie PortmanLeon: Sevginin Gücü ile sinema hayatına 14 yaşında adım atmıştır. Mathilda’yı oynamasına ailesi oldukça karşı çıkmıştır. Orijinal senaryoda son sahnede Mathilda bombaları ele alırken bu karaktere aykırı olacağı düşünüldüğü için sonradan değiştirilmiştir. Her ne kadar ilgi Natalie Portman ile Jean Reno üzerinde toplanmış olsa da hafızalara kazınan Gary Oldman sahnelerinin çoğu doğaçlama çekilmiştir. Leon: Sevginin Gücü, Hintlilere de ilham olmuş bu sayede Bichoo adındaki filmi çekmişlerdir. Leon hayranları ikinci filmin çekilmesi için çok fazla ısrar etmiş fakat yönetmen içinden gelmediği için çekmeyeceğini söylemiştir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here