Kemal Sunal’ın Canlandırdığı En İyi 5 Yeşilçam Karakteri

Türk filmlerine ve büyük bir kuşağa damga vurmuş en iyi sinema oyuncularından biri olan Kemal Sunal, hala gülerek izlenen ve yeni nesiller tarafından da oldukça beğenilen nadir sanatçılardandır. Genç yaşta kaybettiğimiz bu ünlü oyuncunun filmleriyle gönlümüze taht kurduğu onlarca farklı karakter bulunmaktadır.

1.İnek Şaban Karakteriyle Kemal Sunal

Hababam sınıfı filmiyle akıllara kazınan birçok karakterden birisidir İnek Şaban. Komedi filmi olan bu film serilerinde saflığı ve bir o kadar da komikliği ile dikkat çeken İnek Şaban, yatılı lise okuyan eğlenceli öğrenci grubunun içinde yer almaktadır. Haylazlıkları ile öğretmenlerini bezdiren öğrencilerin birbirlerine taktıkları isimlerden birisi de inek lakabıyla Şaban isimli öğrenci olmuştur. Bu öğrenci de Kemal Sunal’ dır.

2.Salako Karakteriyle Kemal Sunal

Fakir köylü halkın ve o zamanın zorluklarını da konu alan bu filmde, Salako karakterini Kemal Sunal canlandırmaktadır. Zengin ağanın yanında amele olarak çalışan köylülerden biridir Salako ve ağanın kızına aşık olunca macera başlar. Yine saf oluşuyla dikkat çeken Salako, yaşadığı komik olaylarla da halkı güldürmeyi başarmıştır.

3.Kibar Feyzo Rolüyle Kemal Sunal

Yine köy hayatını ve kızlarla evlenmek için başlık parası alınan dönemi konu alan bu filmde, Kibar Feyzo da başlık parası olmadığı için sevdiğine kavuşamayan bir köylüdür. Sevdiğine kavuşmak için para kazanmak niyetiyle İstanbul’a giden Kibar Feyzo’nun maceraları, Kemal Sunal ‘ın başarılı komedi karakterlerinden birisidir.

4.Sahte Kabadayı Kemal Sunal 

Saf hâliyle ve dikkatsizliğiyle insanları güldüren Kemal karakteri, farkında olmadan kabadayı olarak tanınır ve macera böylece başlar. Sahte kabadayı lakabıyla tam olarak sahte bir kabadayı rolünü canlandırmaktadır Kemal Sunal.

5.Şaban Karakteriyle Süt Kardeşler

Saf oluşundan dolayı en yakın arkadaşı Ramazan ile isim değişikliği yapan Şaban’ ın başına gelen komik olayları anlatan bu film de hala izlenip gülünen Kemal Sunal baş yapıtlarından birisidir.

Written by Onay Keleş

Kalabalığa karışmak için hiçbir özellik gerekmez Ama YALNIZ ve DİK durmak için Gerçekten çok şey gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir