İçsel Bir Yolculuk Sunacak ve Kendinizi Bulmanızı Sağlayacak 8 Film

Kendi benliğimize doğru bir yola çıkmak, kendimizi keşfetmek ve anlamak, yaşamış olduğumuz talihsizlikleri kabullenmek ve en önemlisi kendimizi sevebilmek adına ‘‘Kendimizle Yüzleşme’’ olgusu, herkesin başarması gereken sınavlar arasında. Mutluluğa ulaşmak adına gerçekleştirilen ‘‘Kendimizle Yüzleşme’’ olgusunu beyaz perde aracılığıyla anlatan filmleri sizler için paylaştık. İyi Seyirler..

Another Earth

Rhoda (Brit Marling) 17 yaşındayken MIT Üniversitesi’ne kabul edildiğini öğrenir. Bunu arkadaşlarıyla kutlar. O gece gökyüzünde dünyaya tıpatıp benzeyen bir gezegen belirir. Bu gezegene bakarak araba kullanmaya devam eden Rhoda, müzisyen Jonh Burrougs’un (William Mapother) arabasına çarparak kaza yapar. Kazada Jonh Burrougs’un karısı ölür. Yaşamış olduğu bu olayın ardından intihar etmeye kanla Rhoda, hayatta kalır. Katıldığı bir yarışmada bu gezegene seyahat etme hakkı kazanır.

Atertraffen

İsveçli ünlü sanatçı Anna Odell, sinema severleri bu filmle son derece sıkıntılı bir mezunlar buluşmasına konuk ediyor. Bu mezunlar gününe davet edilmeyen Odell sahte bir buluşma sahneliyor. Çocukluğunu adeta kabusa çeviren okul arkadaşlarının yerine oyuncular yerleştirerek, bütün olayı filme çekiyor. Kıyamet bu şekilde kopmaya başlıyor.

A Separation

A Separation boşanmak üzere olan bir çiftin çocuklarının velayeti konusunda yaşadığı ikilemi anlatıyor. Simin kocasını ve kızını alarak İran’ı terk etmek ister. Kocası Nader Alzheimer babasını bırakmak istemez. Bunun üzerine boşanma davası açan Simin, dava talebine ret cevabı gelince baba evine döner.

Comment Je Me Suis Dispute

Komedi ve Dram

Into The Wild

Filmle aynı ada sahip olan bir gencin maceraları hakkında, kurgusal olmayan bir kitaptan uyarlanmış.

Les Chansons d’Amour

Umutsuz aşık karakterlerinin duygularını sıradan konuşmalar yerine müzikal şarkılar eşliğinde anlatan, ölüm, yaşam ve aşk üçgenini konu alan romantik bir Fransız filmi.

The Skeleton Twins

Komedi ve dram

Wild

Filmde, hayatındaki üst üste gelen felaketlerden sonra acılarını ve yaralarını onarmak için 1100 mil uzunluğunda bir yola çıkan kadının doğa yürüyüşü anlatılıyor.

 

Written by Onay Keleş

Kalabalığa karışmak için hiçbir özellik gerekmez Ama YALNIZ ve DİK durmak için Gerçekten çok şey gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir