Hangi Tür Halılar Ne Şekilde Yıkanmalıdır?

Günümüzde gerek makine halıları gerekse de el dokuma halıları gibi değişik şekillerde üretilen halılar bulunmaktadır. Bu halılar da tıpkı giysilerimizde olduğu gibi, taşıdıkları özelliklere göre temizletilmeli ve yıkatılmalıdırlar.

Halı Türlerine Göre Yıkama Nasıl Olur?

Halılar da tıpkı giysilerimiz gibi dokuma özelliklerine sahiptir. Bu nedenle halıların dokuma ve yün çeşidine göre yıkama yöntemleri farklılık göstermektedir. Kullanılacak deterjandan suyun kalitesine, suyun sıcaklığından kurutma işlemine kadar birçok önemli nokta vardır.

Bursa yıldırım halı yıkama hizmeti

Halı Türüne Dikkat Etmeden Yapılan Yıkamalar Nelere Neden Olur?

Bilhassa el dokuması olan halılarda yıkama çok büyük bir dikkat ve özen gerektiren bir işlemdir. Fabrikasyon halılar ile el dokuması yün halıların yıkanması aynı yöntemlerle yapılmamalıdır. Bu noktada yıkama yapan firmanın, yıkamayı ne şekillerde yaptığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi durumlarda; halılarınızda renk değişimi, renginde solma, yünlerinde kopmalar meydana gelebilir. Fiziksel zararların dışında, halılarınız beklediğiniz ölçüde temizlenmeyebilir.

Bursa Osmangazi Halı yıkama hizmeti

Yeşil Yıkama Olarak Halılara Özel Yıkama Yapıyoruz

Nilüfer halı yıkama, Osmangazi halı yıkama, Yıldırım halı yıkama olarak Bursa’da faaliyet gösteren halı yıkama firmamızda, halılarınızın cins ve dokuma özelliklerine göre yıkama yapmaktayız. Hassas otomatik yıkama makinelerimiz ve gerek yıkama öncesi, gerek yıkama sonrası ve gerekse de kurutma sonrası halılarınızı her aşamada kontrol ederek yıkama ve kurutma işlemini tamamlamaktayız. Tüm halı çeşitleriniz için temizlik ve zarar görmeme garantisi vermekteyiz.

Yeşil Yıkama => www.yesilyikama.com

Written by Onay Keleş

Kalabalığa karışmak için hiçbir özellik gerekmez Ama YALNIZ ve DİK durmak için Gerçekten çok şey gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir