Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Yabancı Dizi

Günümüz de hemen hemen herkesin dizi izlendiği bir aşikâr artık! Hatta dizi izleme fırtınası öyle bir hal aldı ki, insanların kültür seviyesi izlediği dizilere göre belirleyebiliyorsunuz. Sanki uçak amk! Neden mi böyle dedim. Çünkü Saçma! Anladın. 😉

Sizleri bir einstein yapmayacak fakat keyif verecek izleyeceğiniz gelmiş geçmiş en iyi yabancı dizi listemiz şöyledir;

 

1) Game of Thrones(9,5)

Tahtı ele geçirmek için dönen türlü oyunları, düşmanlarının arkasından kuyularını kazabilmek için başkasıyla birlikte olabilen kadınları, kardeşlerin çekememezliklerini, kavgaları anlatıyor.

2) Sherlock (9,2)

Sherlock Londra’da, bugünkü şartlarında çözüyor davaları. Ona eşlik eden Doktor Watson, baş düşmanı Moriarty. Sherlock çizgisini koruyorken, değişen tek şey teknolojinin işin içine girmesi.

3. Breaking Bad (9,5)

Walter White, kimya öğretmeni, ailesini zar zor geçindirmektedir, ileri derece kanser olduğunu öğrenir. Eski öğrencisi olan Jesse Pinkman ile metamfetamin işine başlarlar. Uyuşturucu üreterek ticarete başlarlar.

4) How I Met Your Mother (8,4)

Bir sitcom dizisi olan HIMYM, dokuz yıl devam etmiştir. Dizi, bölümlerinin başında flashbacklerle başlayıp, çocuklarına anneleriyle nasıl tanıştığını anlatan bir baba ve babalarının can dostları arasında yaşadığı komik olaylarla NY’de geçmektedir.

5) Prison Break (8,5)

Adam öldürmek suçundan idama çarptırılan inşaat mühendisinin abisi, kardeşini kurtarabilmek için kaçış planını vücuduna dövme yaptırıp, hapse düşmeyi başarır. İki kardeş ve peşlerinde yedi kişinin hapisten kaçma mücadelesini anlatıyor.

6) Friends (9,0)

NY’de yaşayan altı kişilik bir arkadaş grubunun başından geçenleri anlatır. HIMYM dizisinin Friends dizisinden çalındığına dair söylentiler vardır. Sitcom dizisidir.

7) Supernatural (8,6)

Dean ve Sam adında iki kardeşin yaratık, hayalet, şeytan gibi var olduğuna inanmadığımız doğaüstü yaratıkların avcılığını yaptıkları dizidir.

8) The Walking Dead (8,6)

Kasaba şerifi vurulup hastaneye kaldırılır fakat komaya giren şerif arkasında bıraktığı dünyanın alt üst olduğundan habersizdir. Dünya artık insan etiyle beslenen zombilerle istila edilmiştir.

9) Shameless (8,7)

Ailenin her bireyi farklı bir pis işe bulaşmıştır. Baba alkoliktir anne evi terk etmiştir. Aileyi bir arada ve ayakta tutmaya çalışan kişi Fiona’dır.

10)  Spartacus (8,6)

Yerinden yurdundan, sevdiği insandan zorla kopartılan bir adamın gaddar bir şekilde yönetilen dünyada, mücadelesini ve küllerinden nasıl yeniden doğduğu anlatılıyor.

Written by Onay Keleş

Kalabalığa karışmak için hiçbir özellik gerekmez Ama YALNIZ ve DİK durmak için Gerçekten çok şey gerekir.

One Comment

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir