in

Film Tavsiye; İnsanın dünyadan kovulduğu film; Tükeniş

Tükeniş filmi 27 Temmuz da Netflix ile yayına giren bilim kurgu filmidir. Sizlere tavsiye ettiğim ve beğendiğim harika bir filmdir.

Peter, modern dünya da her günü aynı geçen bir teknisyendir. Her gün işe gitmekte ve ailesi vakit geçirmektedir. Onun bu rutin hayatını bozan tek şey ise geceleri gördüğü kâbuslardır. Geceleri dünyayı ele geçiren uzaylıların saldırılarını, çocuklarının ve eşinin öldüğü gördüğü kabuslar ile uyanmaktadır. Gördüğü kabuslar yüzünden çocukları ve eşi ile araları kötüdür. İşle ilgili sıkıntılar yaşamaktadır. Çünkü gördüğü bu rüyaların gerçekleşeceğine inanmaktadır.

Peter evinde verdiği bir parti sırasında gördüğü kabuslar bir bir gerçekleşmektedir.Dünya, uzaydan (mars) gelen yabancı gemiler ile saldırıya uğramaktadır. İstila etmek için gelen topluluklardan kurtulmak için ailesi ile kaçmaya çalışan Peter, gördüğü rüyalar ile hareket etmektedir.

tükeniş
tükeniş

Açıkcası filmin buraya kadar olan konusu sıradan bir bilim-kurgu filmi. Uzaylılar dünyayı işgal ediyor ve kahramanımız ailesi ve kendi hayatını kurtarmaya çalışıyor. Filmin ilginç kılan şey ise Peter ile bir uzaylının karşılaşması oluyor. Bu karşılaşma ile Peter uzaylının maskesini çıkardığının karşısında bir insan görüyor. Ve bu insan dünyadan kovulmuş bir toplumun parçası olarak dünyayı geri almak için savaşmaya geliyor.

Asıl soru şu; İnsan dünya dan kovulup başka bir gezegenden yaşamaya başlıyor ise; Dünya yaşayan bu topluluk gerçekte nedir?

Tükeniş filmi Fragmanı

Written by Onay Keleş

Kalabalığa karışmak için hiçbir özellik gerekmez Ama YALNIZ ve DİK durmak için Gerçekten çok şey gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir