E-TİCARET İÇİN ÜCRETLİ YAZILIMLARI KARŞILAŞTIRDIK [İNCELEME]

Hem kendim için hem de e-ticaret sektörüne adım atacaklar için yararlı bir makale olacağın düşündüğüm ücretli yazılımların sunduğu özelliklere adım adım bakacağız. Yeni başlayacaklar ve sağlam temel oturtmak isteyecekler için oldukça faydalı olacaktır bu yazımız!

Bildiğiniz gibi e-ticaret sitesi kurmak için hem ücretli hem de ücretsiz yazılımlar oldukça çoğalmaktadır. Tavsiyem ücretli bir yazılım kullanmanız yönündedir. Fakat bu yazılımı sağlayacak firmanızın destek kısmı iyi olmalıdır. Aksi halde süreç işkence gibi işliyor. Daha önce ücretsiz (opencart) yazılımı kullanan bir e-ticaret firmasında çalıştım. Modüller olsun tasarım olsun oldukça sıkıntılı ve isteksiz gerçekleşen olaylar oldu. İçinize sinecek bir site için mutlaka ücretli yazılım kullanın!

Ücretli yazılımı da seçmek zor oluyor. Çünkü bu yazılımı sunan firmaların başlangıç paketlerinde ilk atılım için verimli özellikler bulunmuyor. Birinde olan diğerinde olmuyor. Maddeler halinde aşağıdaki e-ticaret hizmeti veren firmaları inceleyeceğim. Bugünkü yazımız en iyi başlangıç paketini belirlemek üzere yazılmış bir makaledir. Umarım faydalı olur.

BAŞLAMADAN ÖNCE BU KONU SÜREKLİ FİRMALARIN KAMPANYANLARI VE MEVCUT ÖZELLİKLERİNDE DEĞİŞİKLİKLERİNE GÖRE GÜNCELLENECEKTİR.

YENİ FİRMALARDA EKLENEBİLİR.

İNCELEMEYE TABİ E-TİCARET FIRMALAR

  • TİCİMAX
  • TSOFT
  • PROTİCARET
  • PLATİNMARKET
  • İDEASOFT

TİCİMAX ALT YAPISI

Başlagıç seviyesi  ve ilerlemek isteyenler için ticimax uygun fiyat sunan firmalar arasında yer alıyor. Ancak bu fiyatta işinizi görecek verimli özellikler bulunmuyor. İncelememizde göreceğiniz gibi Ssl Sertifikası bir kaç firmanın başlangıç seviyesin de yer alıyor. Anca ticimax da üst paketler yer alıyor.

Başlagıç seviyesi için ticimax ilk paketinde sadece kapıdan ödeme ve havale seçeneklerin bulunuyor. Aynı zaman sanalposlar entegrasyonda üst paketlerde yer almaktadır.

Excel ile ürün yükleme ve ürünleri excel’e aktarma seçeneği ilk 3 pakette yer almamaktadır. Yararlı olarak gördüğüm blog yönetimi de yer almamaktadır.

Ticimax paketlerinin ilk 3 tanesi harıç diğer paketlere kargo entegrasyonu fiyatlara dahildir.

TSOFT E-TİCARET ALT YAPISI

Hem pahalı hem az özellik! Sanırım başlangıç için işe yaramaz olarak nitelendireceğim bu e-ticaret alt yapısını kullanmanızı tavsiye etmem. Fiyat olarak yüksek olmasının sebebi güçlü referanslara sahip olmasıdır. Başlangıç paketi 2000 TL’den başlıyor. Blog yönetimi burada da yok. Hazır responsive temalar sunuyor.

Kargo şirketleri ile olan entegrasyon burada tüm paketler ücretli görünüyor. İlk defa e-ticaret sitesi açacaklar ve kısa vade de işe yarar site isteyecekler tsoft önerilmez diyorum.

 

 

PROTİCARET ALT YAPISI

Proticaret alt yapısı ücretsizdir. Ancak bu listemizde bulunmasının sebebi ücretli ve pahalı modüllere sahip olmasıdır. Ancak ücretsiz olarak sunduğu özellikler listemizdeki yazılım şirketlerinin ilk 3 paketlerinde bile bulamazsınız. Ücretsiz olarak sunduğu bu özellikleri aşağıda listeledim! Ücretli olarak sunduğu modülleri almaktansa burada bulunan yazılım firmalarının en üst paketini almayı tercih ederim. Böyle de bir çelişki e-ticaret sitesi isteyenler için mevcut olmaktadır. Sanki tüm firmalar ortak bir el’e bağlı gibi sıkıştırıyorlar bizi…

UCRETSIZ  E-TICARET  MODÜLLERİ ÜCRETSİZ
SATIŞ ORTAKLIĞI MODÜLÜ (Affilate) MODÜLÜ ÜCRETSİZ
E-TAHSİLAT MODÜLÜ (Üye Hesabım Bölümünde de Gözükür) ÜCRETSİZ
DÖVİZ KURLARI MODÜLÜ ÜCRETSİZ
SMS ENTEGRASYON MODÜLÜ  ÜCRETSİZ
TOPLU MAİL YÖNETİM MODÜLÜ  ÜCRETSİZ
YAZAR YAYINEVİ MODÜLÜ (Kitap ETicaret  Satış Sitesi) ÜCRETSİZ
HEDİYE ÇEKİ MODÜLÜ (Çoklu Hediye Çeki- Tekli Hedi Çeki) ÜCRETSİZ
KARGO MODÜLÜ ÜCRETSİZ
WINDOWS PHONE UYGULAMASI

PLATİNMARKET ALT YAPISI

Sanırım en iyi fiyat etiketine sahip alt yapıdır. Hem sunduğu özellikler ve hizmetlerin kalitesi ve zenginliği diğerlerine göre oldukça fazladır. Özellikle GOLD paketi ile sunduğu kampanyaları takip ederseniz Android uygulamasını da kazanmış olursunuz.

En uygun paket olarak gördüğüm gold paket ile bir facebook mağaza, google adwords desteği ve bir sanal pos’a ücret vermeden sahip olabiliyorsunuz. İlk defa e-ticaret sahibi olacaklar için bu özellikler oldukça değerli görünüyor.

İDEASOFT ALT YAPISI

Orta derece fiyat etiketi ve az özellik sunan sağlam referanslara sahip köklü e-ticaret alt yapısı sunan yazılım şirketidir. Platinmarket hariç hemen hemen diğer tüm firmalarda olduğu ideasoft ilk üç paketin verimli özellikler yer almıyor. Facebook Store, Google Rich Snippets ve mobil uyumluluk gibi özellikler başlangıç paketinde yer almıyor.

 

Tüm e-ticaret paketlerin ortak özelliği gibi N11, Gittigidiyor ve hepsiburada entegrasyonları burada da ücretli olarak sunuluyor.

 

YAZIMIZ DEVAM EDECEKTİR.

Written by Onay Keleş

Kalabalığa karışmak için hiçbir özellik gerekmez Ama YALNIZ ve DİK durmak için Gerçekten çok şey gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir