Ana sayfa İnternet Dmoz’a Nasıl Editör Olunur?

Dmoz’a Nasıl Editör Olunur?

109
0

Dünya’da bilişim sektörünün en büyük arşivlerinden biri olan Dmoz.org birçok arama motoru ile ortak çalışmaktadır. Site içerisinde ki arşivde sizlerin de yer alması sahip olduğunuz sayfaların daha ileriye taşınacağı anlamına gelmektedir.

Dmoz.org editör olmak kolay bir iş gibi görünse de aslında pekte kolay yapılabilecek bir iş değildir. Biraz dikkat ve kabiliyet gerektiren bir iştir. Bu yüzden bu arşiv herkesin bu isteğini kabul etmemektedir. Öncelikle bu sistem içerisinde yer almadan önce düşünmeli ve neden yapmak istediğinizi bulmalısınız. Çünkü sizleri küçük bir test beklemektedir. Bu testleri geçmeden arzunuzu yerini getirmek bir hayli zordur. Peki Dmoz.org editör kaydı yapabilmek için ne yapmanız gerekiyor. Tamamen basit ama biraz uğraşmanız gerecektir bu işlem sırasında.

Doğru Cevaplar ve Başarılı Sonuçlar

Dmoz.org editör sistemine kayıt olmak için aşağıda yer alan yolu izlemelisiniz. Bu sayede kısa bir süre içerisinde sistemin içerisinde sizlerde dahil olacaksınız.

  • org adresine gitmelisiniz
  • Sağ üst tarafta yer alan menü ikonuna tıklayınız
  • Açılan sayfada editör bölümünü seçiniz
  • Kayıt başvurusu için bilgileri ve soruların cevaplarını girin ve gönderin

Karşınıza çıkan sorularda ise genelde bunu neden yapmak istediğiniz ve niçin kendilerinizi seçtiğiniz hakkında sorular sormaktadır. Dikkat etmeniz gereken diğer bir husus ise editörü az olan kategorileri seçmelisiniz bu sayede sistemin içerisinde yer almak daha kolay olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here