Dizüstü Bilgisayarlarda Ses Kalitesi Artırılması

Film izlemek, oyun oynamak, müzik dinlemek gibi uygulamalar sırasında düşük ses düzeyi en büyük sorunlarımız arasında olmaktadır. Çok sayıda kullanıcı dizüstü bilgisayarın ses performansından memnun kalmamaktadır. Laptop ses yükseltme programı ile sorun kısa sürede giderilebilir. İstenilen seviyeye ulaşmayan ses düzeyini komple cihaz değişimi yapmadan da giderebilirsiniz. Kullanılan uygulamalarda bulunan potansiyel geliştirme seçenekleri incelenmelidir. Uygulamaların ayarlar kısmına bakılarak neler olduğu görünmelidir.

 

Gelişmiş Seçenekler Sunan Ses Uygulamaları

 

Windows uygulamasında seçenekler menüsünde üst düzey üyeler için yüksek kalite seçeneği bulunmaktadır. Tercihler seçeneği açılarak ardından çalma oynatma kısmına gelinmelidir. Ses geliştirici seçili olduğundan emin olunmalıdır. Ses sekmesinden özellikler seçilmeli, ardından karşımıza gelen geliştirmeler ve gelişmiş seçenekler seçilmelidir. Windows 8 ses yükseltme araçları kısa sürede kullanım için uygundur. Bu sekmelerin altında önümüze çıkan seçenekler denenerek kendi ses deneyimimize en uygun olan seçilmelidir.

 

Ekolayzer Seçenekleri

 

Varsayılan ses uygulamaları ve işletim sistemi seçenekleri yeterli değilse üçüncü parti kullanılabilecek çok fazla eklenti bulunmaktadır. Sistem cihazın ses seviyesini çok daha zengin, yüksek, temiz hale getirecektir. Hem hoparlörle hem kulaklıkla kullanılabilecek bolca seçenek bulunmaktadır. Laptop ses yükseltme windows 10 işletim sisteminde de kullanılmaya uygundur. Ekolayzer seçenekleri de kullanılabilecekler arasında yer alıyor. 7.1. surround ses desteği sunan taşınabilir ses kartı bilgisayarınıza direkt USB aracılığı ile bağlanabilir.

Written by Onay Keleş

Kalabalığa karışmak için hiçbir özellik gerekmez Ama YALNIZ ve DİK durmak için Gerçekten çok şey gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir