Bir Dönem Moda Olur Sonra Hayatımızdan Çıkan 5 Şey

Değişen dünya görüşleri, gelişen teknoloji, bir zamanlar elimizden düşürmediğimiz, aklımızdan çıkarmadığımız birçok şeyi şimdi “nostaljik” olarak anmamıza yol açtı. İyiliği kötülüğü elbet tartışılır, ancak inanılmaz değişiklikler olduğu yadsınamaz bir gerçek.

1- MSN Messenger

Bir zamanların biricik sosyal medya platformu, şimdilerde başlı başına bir tarih oldu. Şimdilerde kullanılan “instagram” , “twitter” gibi sosyal medya platformlarının karşılığı olarak algılanabilen MSN Messenger, “dinlediğim şarkıyı göster” seçeneğiyle eski sevgililere atar gider yapma imkanı sunuyordu.

2- Müzik kanallarının altındaki şeritten gerekse sevgi gerekse trip yazıları geçmesi için, eski sevgililere şifreli şarkılar ithaf etmek için bu kanallara SMS yollamak

Kontörlü telefonlar zamanında moda olan bu eylem, insanların duygularını bir şekilde yansıtmasına olanak tanıyordu ve günümüzdeki “tweet atmak” eylemini karşılıyordu. Muhteşem zamanlar olduğu söylenemez elbette ancak müzik kanallarının güzel para kazandığına şüphe yok.

3- Kalabalık ortamlarda yüksek sesle müzik dinlemek

Şimdilerde “yobazlık” olarak adlandırılan bu eylem, 2000’li yılların vazgeçilmez ritüellerindendi. Bunu yapanlar bulundukları ortamların popülerleriydi ve genelde açılan şarkılar “tripkolic” düzeyinde olurdu.

4- Samsung E-250 telefon kullanmak

Yine 2000’lerin başında moda olmaya başlayan bu furya çoğunlukla genç kitleye hitap etti. Fuşya, fıstık yeşili, siyah, gümüş ve beyaz renkleriyle satışa çıkarılan telefon, o zamanlar çok rağbet gördü. Bu telefonu alabilen kişiler zengindi, popülerlerdi; zira bu kişilerle takılmak büyük bir onurdu.

5- Beyaz gömleğin altına siyah sweat giymek, gömleğin kollarını kıvırmak; kızlarda da kendisini tozluk giymek olarak gösterirdi bu akım

Bunu yapan bireyler öğretmenlerin gözünde “asi” olarak nitelendirilirlerdi ve ergen kişilerin gözdeleriydiler. Büyük bir cesaret nişanesi olarak tanımlanabilecek olay şimdilerde değerini yitirdi ve nihayet unutuldu.

Written by Onay Keleş

Kalabalığa karışmak için hiçbir özellik gerekmez Ama YALNIZ ve DİK durmak için Gerçekten çok şey gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir