Bilişim Sektörünün Yeni Tercihleri Blog ve Vlog

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte sürekli olarak bizlerde bir şekilde gelişim içerisine dahil oluyoruz. Bu süreç içerisinde karşımıza sürekli olarak yeni ürünler ve yeni hizmetler çıkmaktadır. Son dönemin ise en popülerleri arasında yer almaktadır Blog ve Vlog sistemleri.

Günümüzde yaygın olarak kullanılan sistemi birçok kişi daha yeni tanımakta ve hatta bunu bilmemektedir. Doğal olarak akıllara gelen ilk soru Blog nedir? oluyor. Öncelikle bu sistem sizlerin yaşadıklarını, düşüncelerini ve fikirlerini kolaylıkla karşı tarafa aktarmayı sağlayan panel anlamına gelmektedir. Bu sistem sayesinde insanlara yazılarınız ile kolayca ulaşabiliyorsunuz.

Vlog nedir? sorusunun cevabı ise yazmaktan çok görselliğe önem verenlerin kullandığı bir sistem haline gelmiştir. Genelde insanlar bu sistemi video çekerek gün içerisinde yaptıklarını veya gittikleri tarihi, turistleri yerleri çekere takipçilerine servis etmektedir.

Blog ve Vlog Seçeneklerinden Hangisini Tercih Etmeliyim?

Bu soru günümüzde sıklıkça aranmaktadır. İnsanlar başlamadan önce Blog ve Vlog arasındaki farklar konusunda pek çok araştırma yapmıştır. Bu tamamen sizlerin ne yapmak istediği ile alakalı bir durumdur. Örneğin yazmaktan hoşlanıyor ve insanları yazarak etkileyeceğinizi düşünüyorsanız kesinlikle Blog sizlerin yararına olacaktır. Fakat ben çekim yapmayı insanlara görselliği sunmayı seviyorum ve bunu başarabilirim diyorsanız Vlog kullanmanız sizlerin kısa sürede tanınmanızı sağlayacaktır. Genel olarak Blog eklentisini birçok yazar ve tanınmış kişi kullanırken Vlog türünü sosyal medya insanları kullanmaktadır.

Written by Onay Keleş

Kalabalığa karışmak için hiçbir özellik gerekmez Ama YALNIZ ve DİK durmak için Gerçekten çok şey gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir