Ana sayfa Genel APPLE SHAZAM’I SATIN ALIYOR

APPLE SHAZAM’I SATIN ALIYOR

130
0

Müzik keşfetme uygulaması Shazam‘ın Apple tarafından satın alınacağı iddia ediliyor. Farklı kaynakların açıkladığı bilgilere bakılırsa Apple firmasının Shazam’ı satın alma işlemlerini tamamladığını ve büyük bir olasılıkla 11 Aralık’ta resmi bir açıklamanın gelebileceği söyleniyor. Konuyu takip eden kaynakların ilettiği bilgilere göre Apple, Shazam’ın tamamını satın alabilmek için yaklaşık 400 milyon doları gözden çıkarmış durumda.

Piyasanın kârlı şirketlerinden biri konumunda olan Shazam’ın, her ne kadar 400 milyon dolarlık bir ücret karşılığı el değiştirmiş olsa da, gerçek değerinin çok daha altında satıldığı iddia ediliyor. Shazam’ın 2 yıl önce aldığı yatırımla beraber değerinin 1 milyar dolara yaklaştığı konuşuluyordu.

Apple’ın Shazam atağının, şirketin müzik piyasasında ağırlık sahibi olma yolunda attığı büyük bir adım olarak görülüyor. İki firma 2015 yılında ortak bir çalışma yapmış ve Shazam Aplle Music uygulaması için bir entegrasyon sistemi kurmuştu.

Shazam uygulaması, aynı ismi taşıyan şirket tarafından 1999 yılında piyasaya sürüldüğünden itibaren yaklaşık 1 milyar kez indirilmesiyle biliniyor. Shazam, kullanıcının akıllı telefonunun mikrofonuna dinlettiği seslerin hangi şarkıya ait olduğunu buluyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here