Android Nouget Yüklü Telefonda Misafir Kullanıcı Oluşturma

Gelişen teknolojiyle artık cep telefonları iletişim aracı olmaktan çok kişisel bir eşya konumuna gelmiştir.

Aldığınız cep telefonlarının özelliklerini kendi zevkinize göre tasarlayabilirsiniz. Dostlarınıza kısa süreliğine verdiğinizde ise telefonunuzda sizi mutsuz edecek değişiklerin olması kaçınılmazdır.

İşte tam da bunun için Android misafir kullanıcı modunu geliştirmiş. Bu özelliğin ne olduğunu açıklamaya çalışacağız. Artık bu özellik sayesinde cep telefonunuzda istemediğiniz değişiklikler olmayacak. Dostunuz bu mod sayesinde rehber,  fotoğraf, ekran görüntüleri ve uygulamalarınıza erişemeyecektir.   Bu mod etkin olduğunda bütün kişisel ayarlarınız sıfırlanacak ve dostunuza yepyeni bir telefon kullanıyormuş hissi verecektir. Dostunuz hiçbir temel uygulamalarınız dışındaki uygulamalarınıza erişemeyecektir. Kendi kişiselleştirmelerini yapabilecektir.

Misafir Moduna Nasıl Giriş Yapılması İçin İzlenecek Yollar

İlk yapmanız gereken telefonunuzdan Hızlı Ayarlar Panelini açmak olacaktır.
Daha sonra Hızlı Ayarlar Panelinden kullanıcı ikonu ile gösterilen düğmeye tıklamanız gerekmektedir.
Karşınıza çıkan kullanıcı panelinden misafir ekle seçeneğine dokunun.
Misafir oturumu açarak buraya giriş yapabilirsiniz artık.
Tekrar kendi hesabınıza geçiş yapmak isterseniz birden üçe kadar olan sıralamayı tekrardan takip etmeniz gerekiyor. Daha sonra kendi hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Misafir Modundan Nasıl Çıkış Yapılır?

Eğer misafir modunu kapatmak isterseniz Hızlı Ayarlar Panelinden misafir kullanıcı ikonuna dokunarak misafir kullanıcıyı kaldırabilirsiniz. Misafir modunu güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için kendi hesabınıza erişimi PIN ve parmak izi gibi güvenlik önlemleri alarak kullanmanız sizin için daha iyi olacaktır.

Bu özeliğin kullanabilmesi için Samsung cihazınız rootlu olmalıdır. Ayrıca cihazınızda ES Dosya Yönetici, Root Explorer da yer almalıdır.  Her telefonda ayarlar farklı olsa da belirtilen sırayı takip ederek kolaylıkla işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Tabi ki isimlerde değişmeler olabilir.

Written by Onay Keleş

Kalabalığa karışmak için hiçbir özellik gerekmez Ama YALNIZ ve DİK durmak için Gerçekten çok şey gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir