in

Altcoin Borsasına Giriş Ve Portföy Oluşturma

Algoritma yapısı bakımından Bitcoin para biriminden farklılık gösteren türev kripto para birimlerine Altcoin denmektedir. Bitcoin, Ethereum gibi paraların hızlı ve keskin yükselişleri Altcoin borsasındaki türevlerin sayılarının giderek artmasına yol açmıştır. Altcoinler, sayıları halihazırda otuzun üzerinde bulunan yerli veya yabancı kripto para borsalarından temin edilebilmektedir. Ülkemizde daha çok Paribu, Koinim, BTC Türk gibi sitelerden Bitcoin alınarak Binance, Kucoin, Bittrex, gibi borsalarda Altcoinlere dönüştürme tekniği yoğun olarak kullanılsa da Bit Türk gibi piyasanın yeni sitelerinde bu kriptoları doğrudan temin etmek mümkündür.

Piyasadaki Altcoin Seçenekleri Ne kadardır, Neye Göre Değerlendirilir?

Her geçen gün aralarına yeni birimler eklenmesine karşın, hâlihazırda Altcoinlerin sayısı 1000 barajını geçmiş bulunmaktadır. Her Altcoin miktar veya dolaşımdaki birim sayısı bakımından bir diğerinden farklıdır. Bu miktarlar Altcoin borsasına girişte çok önemlidir, zira düşünülen yatırımın vadesine göre, seçilecek para biriminin miktarı incelenmelidir. Örneğin kısa vadeli yatırımlar için dolaşımdaki para miktarı daha az ve ortalama fiyatlı bir Altcoin uygun olabilecekken, uzun vadeli yatırımlarda dolaşımdaki para miktarı yüksek ve fiyatı düşük olan kripto paralar daha yüksek kar marjları sağlayabilir. Beklenen kar oranını ve beklenecek vadenin belirlenmesi üzerine yatırımlarınızı yönlendirmek her zaman daha akıllıca bir seçim olacaktır.

Altcoin Portföyü Neye Göre Oluşturulur?

Altcoin borsasında işlem gören her bir kripto paranın arkasında bir fikir, bir amaç ve tabii ki bir ekip bulunmaktadır. Portföyünüzü oluştururken kulaktan dolma yahut internette okuduğunuz bilgilerdense yatırım aracı olarak belirlediğiniz kripto paranın whitepaper denen amacının ve bu amaca ulaşma yolunda izlenecek yöntemlerin belirtildiği, sisteminin açıklandığı belgelere göz atmanızı tavsiye ederiz. Seçtiğiniz Altcoinin arkasındaki fikri inovatif ve arkasındaki ekibi etkili bulduysanız gönül rahatlığıyla yatırım olarak değerlendirebilirsiniz.

Altcoin Portföyü Oluşturulurken Riskler Nasıl Dağıtılır?

Portföy oluştururken bilhassa Altcoin borsası gibi hareketli borsalarda bütün yatırımlarınızı tek bir araca kanalize etmek doğru bir seçim olmayabilir. Yatırımlarınızı güveninizi kazanmış birkaç kripto para birimi arasında dağıtmak özellikle uzun vadede portföyünüze kazandıracak veya kaybınızı minimum düzeye çekebilecek bir yöntem olarak değerlendirilmelidir.

Written by Onay Keleş

Kalabalığa karışmak için hiçbir özellik gerekmez Ama YALNIZ ve DİK durmak için Gerçekten çok şey gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir