Alemin Efsane Dizisi: LOST

Lost
Lost

Amerikan yapımı olan Lost dizisi yayınlandığı dönemlerde büyük bir ilgi görmüştür. 6 Emmy ve 1 Altın Küre dâhil olmak üzere gösterime girdiği dönemlerde 28 adet ödül kazanmıştır. 6 sezondan oluşan dizi tamı tamına 121 bölümden oluşmakta ve 22 Eylül 2004 ile 23 Mayıs 2010 tarihleri arasında yayınlanmıştır. İmdb’de aldığı toplam puan ise 8,4’tür.

Lost Dizi Konusu

Lost dizisi; Avustralya’dan Amerika’ya yola alan 815 sayılı Oceanic uçağının düşmesi sonucu ıssız bir adada mahsur kalan insanların burada başlarına gelen esrarengiz olayların konu edildiği bir dizidir. Dizinin ana konusu bu adada karakterlerin başlarına gelen esrarengiz olaylar olsa da her bölümde farklı bir karakterin geçmiş yaşamları gösterilerek bu adaya nasıl geldikleri ve diğer karakterler arasındaki bağlantılar da gösterilmektedir.

Bu ıssız adada toplam 48 kişi mahsur kalmış ve mahsur kalanlar arasında bir tutuklu, bir doktor, bir kötürüm adam, bir dolandırıcı, eski ırak ordusu iletişim subayı, bir rock yıldızı ve loto talihlisi gibi birçok farklı insan yer almaktadır. İşte gerçek savaş bu güçlerin keşfedilmesiyle başlayacaktır.

Bu durumda birlik olmaları gerekirken bu durumu geç anlayan grup başlarına bir takım olaylar geldikten sonra birlik olmanın önemini anlayacaklardır. Aslında bu adanın pekte ıssız olmadığını günler ilerledikçe anlayacaklar ve burada yalnız olmadıklarını keşfedeceklerdir. 16 yıl önce adada mahsur kalmış biri yardım çağrısında bulunmuş, yer altına açılan bir kapak keşfedilmiş ve vurulmuş bir kutup ayısının keşfedilmesiyle bu grup kendisini gizemli olayların içerisinde bulacaktır.

Lost Dizi Karakterleri / Oyuncuları

Dr. Jack Shepard (Matthew Fox), Kate Austen (Evangeline Lilly), Sawyer / James Ford (Josh Holloway), John Locke (Terry O’Quinn), Sayid Jarrah (Naveen Andrews), Hugo “Hurley” Reyes (Jorge Garcia), Michael Dawson (Harold Perrineau), Claire Littleton (Emilie De Ravin), Charlie Pace (Dominic Monaghan), Sun Kwon (Yoon-jin Kim)

Jin-Soo Kwon (Daniel Dae Kim), Benjamin Linus (Michael Emerson), Mr. Eko (Adewale Akinnuoye-Agbaje), Walt Lloyd (Malcolm David Kelley), Ana-Lucia Cortez (Michelle Rodriguez), Boone Carlyle (Ian Somerhalder), Shannon Rutherford (Maggie Grace), Desmond Hume (Henry Ian Cusick)

Written by Onay Keleş

Kalabalığa karışmak için hiçbir özellik gerekmez Ama YALNIZ ve DİK durmak için Gerçekten çok şey gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir