2017 YILININ EN ÇOK KONUŞULAN OTOMOBİLLERİ

2017 yılında adında söz ettiren 5 adet otomobil markasını ve modelini sizlere sunuyorum.

Otomotiv sektöründe yer alan markalar 2017′ ye damgasını vurmuş  gözükmektedirler. Göz alıcı tasarımları farklı donanımları ve özellikleri ile araba severleri bir kez daha kendilerine hayran bırakmayı başarmışlardır.

5- Hyundai Genesis:  570.000 TL

Genesis ilk kez 2007 yılında New York otomobil fuarında tanıtılmıştır. Standart özellikleri ve sürücüsüne  yardımcı teknolojileri açısından oldukça dolu olan dış tasarımı kendinden emin durmaktadır. Geniş ızgara ile belli noktalara yerleştirilmiş led aydınlatmalar oldukça iyi bir görünüm vermektedir. Sürüşe duyarlı far sistemi ile entegreli kör nokta tespiti yapabilmektedir. Navigasyon özellikli ekranına mobil cihazlar tanıtarak gelen aramalar cevaplanabilir ve mesajlar  okunabilir. Gündemde olan motoru 3.3 litre hacminde olup “Twin Turbo” desteğiyle 365 beygir güç üretmektedir. Türkiye fiyatlarına uyarlanacak olursa vergiler dahil yaklaşık olarak 150 bin dolara yani 570 bin TL civarında bir fiyata satılmaktadır.

 4- Volvo S90: 250.000 TL

Dünyanın en güvenli otomobillerini üreten Volvo, v90 da bu iddiasını geliştirmektedir. Otonom sürüş seçeneği sunan  v90 ile eller direksiyondan kaldırılarak seyahat edilebilir. Volvo’nun  dokunmatik ekranı üzerinden araçla ilgili tüm yapılandırma ayarları gerçekleştirilebilmektedir. 9.7 inçlik bu devasa ekran ayrıca internette gezinmek için de kullanılabilir. İç görünümdeki detaylarıyla bu araç  250.000 TL olmayı haketmektedir.

3- Jaguar XJ: 190.000 TL

Son kasası ile yollara çıkan  XJ duruşundan da anlayaşılacağı üzere pahalı bir araba olduğunu göstermektedir. LED aydınlatmaların far içindeki konumu ve duruşu estetik açıdan gayet şık gözükmektedir. Aracın geniş ve delikli ön panjuru araç ile bütünlük sağlamıştır. Kedi pençesi adı verilen arka stop farları oldukça büyüktür ve arka cama kadar uzanmaktadır. Hafif yüksek yapısı dört egzoz çıkışı ile birleşince ortaya muazzam bir görünüm çıkmıştır. Araç içi elektronik cihazlar büyük bir dokunmatik ekrana bağlı, parlak ahşap üzerinde konumlandırılmıştır. Jaguar estetik koltuk arkası ekranları ile televizyon ve video izlemeye olanak sağlamıştır. Eğer bu otomobili sahip olmak isteniyorsa Türkiye fiyatı ile 890 bin TL ödeme yapılması gerekmektedir.

2- Audi A8 Long: 1,5 milyon TL

Audi bu modeli en sağlam alüminyum ve karbon fiberden imal etmiştir. Dijital kontrollü adaptif uzun farlar dünyada ilk olarak bu araca koyulmuştur. Özelliği açacak olursak yirmi beş  adet ve birbirinden bağımsız ledlerle ışık şiddeti ayarlanabilmektedir. Karşıdan gelen araçların far şiddetlerine göre kendini ayarlayabilir, gerektiği kadar ışık çıkışı sağlayabilmektedir. Farlar aracın navigasyon sistemi verilerini baz alarak yol durumu analizi yapabilmektedirler. Bu can güvenliği için gerçekten önemli bir özellik olarak görülmektedir. Araç satın alınmak istenirse vergiler dahil 1,5 milyon tl ödenme yapılması gerekmektedir.

1-Mercedes Maybach Serisi

Araç günümüze kadar gelmiş birçok bürokrat, işadamı,  bakan,  başbakan ve benzeri üst düzey insanların makam aracı olmuştur. Kızılötesi sensörleri sayesinde, aracın tüm bölgesi taranarak insan gözünün göremediği kör nokta ve uzak noktalardaki cisimleri tespit edilebilir,  bu bilgiler görsel olarak ekrana getirebilmektedir. Mercedes’in  ortopedik ve yapma deri ön koltukları son derece konforludur.  Aracın ön kapı eşiklerinden başlayarak  ön torpido kısmına kadar farklı tonlarda ayarlanabilecek aydınlatma  sistemi oldukça şık durmaktadır. Ön koltukların arkasında yer alan monitörler tv ve video izlemeyi mümkün hale getirmektedir. 2.3 ton ağırlığı olan bu aracı 5 saniyede 100 kilometreye çıkabilmektedir. Her ne kadar konfor arabası olsa da oldukça yüksek hızlara çıkabilir. Eğer bu araç satın alınmak istenirse 1,5 milyon tl civarında bir ücret ödenmelidir.

Written by Onay Keleş

Kalabalığa karışmak için hiçbir özellik gerekmez Ama YALNIZ ve DİK durmak için Gerçekten çok şey gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir